The News Tribune / Tacoma, WA
Sport Girls track
Location Tournament High School
Date / time 5/13/2011 7:00 pm
Game SPSL 4A Sub-District Meet

This is not a league game.

Team Final
Tournament home

Summary:

Finals

100: 1. Holly DeHart (KW) 12.22; 1. Majerae Gates (FW) 12.22; 3. Kennadi Bouyer (Cur) 12.23; 4. Madelayne Varela (KW) 12.49; 5. Katie Lake (KR) 12.62; 6. Kassie Jensen (Tah) 12.65.
200: 1. Holly DeHart (KW) 24.73; 2. Kennadi Bouyer (Cur) 25.04; 3. Madelayne Varela (KW) 25.24; 4. Kassie Jensen (Tah) 25.64; 5. Mykala Benjamin (KW) 25.80; 6. Brandi Williams (AR) 25.96.
400: 1. Jasmine Johnson (FW) 59.65; 2. Stephanie O'Hara (KM) 1:00.26; 3. Kaylee Barett (GK) 1:01.35; 4. Cassidy Richmond (Tah) 1:01.49; 5. Jen Brus (Rog) 1:01.55; 6. Aimee Rodes (Puy) 1:01.61.
800: 1. Jasmine Johnson (FW) 2:16.78; 2. Carly Wilczynski (ER) 2:20.84; 3. Lauren Clawson (Tah) 2:21.58; 4. Chelsea Olson (Tah) 2:23.02; 5. Bianca Arizpe (FW) 2:23.70; 6. Molly Shiroishi (KR) 2:23.85.
1600: 1. Jordan McPhee (MR) 5:04.37; 2. Carly Wilczynski (ER) 5:06.53; 3. Rachel Atwood (AR) 5:09.69; 4. Kailey Ulland (KW) 5:13.23; 5. Elizabeth Oosterhout (Tah) 5:16.77; 6. Lauren Clawson (Tah) 5:17.32.
3200: 1. Jordan McPhee (MR) 10:50.98; 2. Rachel Atwood (AR) 10:56.87; 3. Elizabeth Oosterhout (Tah) 11:27.81; 4. Ruby Virk (KM) 11:28.87; 5. Alexia Martin (KM) 11:29.71; 6. Emily Tacke (Puy) 11:37.33.
100 HH: 1. Jaleecia Roland (FW) 15.54; 2. Sarah Toeaina KW) 15.62; 3. Mikayla Douglas (Puy) 16.07; 4. Savanna Haverfield (Tah) 16.09; 5. Lexi Klinkenberg (KR) 16.16; 6. Chloe Watson (KM) 16.32
300 IH: 1. Kimmie Stueckle (ER) 45.09; 2. Sarah Toeaina (KW) 46.95; 3. Lindsey Dahl (TJ) 48.53; 4. Tori Lanza (KL) 48.58; 5. Mikayla Douglas (Puy) 49.06; 6. Cheyenne Haverfield (Tah) 49.24
4x1 relay: 1. Kentwood 49.16; 2. Tahoma 49.39; 3. Federal Way 49.84.
4x2 relay: 1. Kentwood 1:41.53; 2. Kent Meridan 1:44.87; 3. Tahoma 1:45.05
High jump: 1. Jaleecia Roland (FW) 5-03; 2. Chelsea Muskelly (KM) 5-02; 3. Miranda Vaara (TB) 5-00; 4. Carly Horn (KW) 5-00; 5. Kayla Krantz (Puy) 4-10; 6. Mikayla Melton (Tah) 4-08.
Long jump: 1. Brandi Williams (AR) 18-01; 2. Katie Lake (KR) 17-09; 3. Kennadi Bouyer (Cur) 17-08 1/2; 4. Mande McKinney (Tah) 17-03 1/2; 5. Ta'Mara Richey (FW) 17-01 1/2; 6. Lindsey Dahl (TJ) 16-09 1/2.
Triple jump: 1. Kathleen Mulligan (MR) 37-03 1/4; 2. Jaleecia Roland (FW) 37-01; 2. Srah Toeaina (KW) 35-08; 4. Kimmie Stueckle (ER) 35-00 1/2; 5. Sazurice Williams (KM) 35-00 1/2; 6. Lindsey Dahl (TJ) 34-11.
Pole vault: 1. Jenna Crain (KM) 11-00; 2. Kim Concillado (KR) 10-06; 3. Amelia Carpenter (KR) 10-00; 4. Beth Parrish (KW) 9-06; 5. Becca Peterson (KL) 9-06; 6. Alexis Moore 9-06.
Shot put: 1. Kayla Adams (TJ) 43-08 3/4; 2. Bev Coleman (Beth) 41-11 3/4; 3. Alyx Toeaina (KW) 40-10; 4. Danielle Tabb (Beth) 38-08; 5. Siao Wilson (Aub) 36-06 1/2; 6. Amanda Amundson (Beth) 33-08 3/4.
Discus: Alyx Toeaina (KW) 131-08; 2. Kayla Adams (TJ) 121-05; 3. Danielle Tabb (Beth) 118-08; 4. Nadine Hyde (Tah) 117-05; 5. Bev Coleman (Beth) 111-06; 6. Saibra Rubadue (Tah) 108-04.
Javelin: 1. Lindsey Dahl (TJ) 107-01; 2. Savanna Haverfield (Tah) 103-01; 3. Kacie Seims (KW) 96-03; 4. Karina Ragazzo (Beth) 94-03; 5. Alexis Moore (AUb) 93-09; 6. Taryn Jones (AR) 86-05.